Filmy online

Internet służy nam do wielu rozmaitych rzeczy, w tym oczywiście jest znakomitym źródłem rozrywki. Dostęp do treści multimedialnych z każdego miejsca na świecie dał ogromne możliwości kinomanom oraz fanom seriali, którzy mogą cieszyć się swoimi ulubionymi produkcjami, gdzie i kiedy tylko chcą. Serwisy streamingowe z każdym rokiem zyskują na popularności, a ich biblioteki rozrastają się coraz szybciej. Czy jednak oglądanie online to jedynie same zalety? A może wciąż są obszary, na których to tradycyjne kanały dystrybucji mają przewagę? Spójrzmy na tę kwestię z dwóch perspektyw.

Korzyści z oglądania online

Wymienić zalety oglądania przez internet jest niezwykle prosto – jak już zostało wyżej wspomniane, zapewnia ono dostęp do szerokiej bazy produkcji z niemal każdego miejsca i kiedy tylko sobie tego zażyczymy. Korzystanie ze streamingu to również duża oszczędność pieniędzy w sytuacji, gdy oglądamy wiele filmów i seriali; cena miesięcznego abonamentu któregoś z serwisów na pewno będzie o wiele niższa niż na przykład suma kwot, które wydalibyśmy na wszystkie obejrzane przez miesiąc produkcje na DVD lub Blu-ray. Inną korzyścią jest brak konieczności noszenia ze sobą pudełek z płytami, kiedy chcemy zabrać swoje filmy w podróż – wystarczy urządzenie z dostępem do sieci.

W czym lepsza jest tradycyjna dystrybucja?

Skoro mowa o filmach oglądanych na nośnikach fizycznych, one również mają kilka istotnych przewag nad streamingiem. Najłatwiejszą do wskazania jest na najbardziej oczywista – obejrzenie filmu z płyty lub dysku nie wymaga dostępu do internetu, więc możemy cieszyć się naszymi ulubionymi produkcjami nawet w miejscach, gdzie zasięg sieci internetowej jest ograniczony, lub nie ma go wcale. Należy również zwrócić uwagę, że oglądanie filmów w wysokiej jakości jest bardzo obciążające dla łącza, co może być szczególnie bolesne, gdy korzystamy z limitowanego pakietu internetowego od operatora telefonii komórkowej. Obejrzenie filmu w najwyższej nawet jakości z płyty Blu-ray nie kosztuje nas natomiast absolutnie nic.

Jak widać, obie formy oglądania seriali i filmów mają swoje plusy i minusy. Od nas tylko zależy, na którą z nich zdecydujemy się w danym momencie. Znajdź darmowe filmy online na spokeo

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*